icon

CCleaner

5.70.7909 için
Windows

3.9

46

Windowsta biriken tüm çöplerden kurtul

12.6M

Bu uygulamayı oyla

Windows işletim sistemini tarif edebilecek bir kelime olsa, muhtemelen kirli olurdu. Zamanla, hard diskinde yer kaplayan binlerce gereksiz bilgiyi toplar ve bir çok kaynağı da tüketir. CCleaner; uygulama kaldırma asistanı, kayıt optimizasyonu, başlat analizi ve temizleme özellikleriyle bilgisayarının en iyi şekilde çalışması için gerekli olan bir uygulamadır.

CCleaner tam bir sistem analizi içerir ve bu sayede bilgisayarında yer alan her türlü gereksiz dosyayı bulabilir, örneğin; geçici internet dosyaları, eski kayıt anahtarları, yanlış kurulumlar, çerezler ya da tarayıcında yer alan diğer kalıntılar gibi.

The CCleaner'ın esas amacı Adobe araçlarından Office programlarına kadar ek programlara destek olmaktır,ancak bilgisayarında çöp kutusu, geçici internet dosyaları ve pano gibi farklı alanları da tarayabilir. Tüm bunlar daha sonradan atılabilecek çöp dosyaları içerir.

Bir çok özelliği programın içinde kolay arayüzü ve yüksek hızıyla yer alsa da, CCleaner seçeneklerinin görünebilmesi için kurulduğunda bir kez başlatabilirsin.
X